Zájezdy > Česká republika > Královské město Kutná Hora 21.4.2024

Královské město Kutná Hora 21.4.2024

Navštivte s námi historické jádro města Kutná Hora společně s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, které je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ale během našeho výletu do tohoto královského města se toho dozvíte, uvidíte a zažijete ještě mnohem víc.
V historickém centru města, si užijeme památky, kulturu i moderní umění do sytosti. A navíc si tuhle procházku zpříjemníme třeba občerstvením od stánku Vinných sklepů Kutná Hora, který najdeme hned vedle chrámu sv. Barbory a kaple Božího těla anebo si posedíme v jedné z mnoha kavárniček či barů, na které při volných procházkách historickým jádrem města narazíme.
První v řadě všech klenotů Kutné Hory stojí chrám sv. Barbory. Od něj pak můžete projít celým městem a zastavit se třeba až v Sedlci, kde na vás čeká další skvost v podobě katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele i kostnice.

Co uvidíme:
Chrám sv. Barbory (prohlídka) a kaple Božího Těla, Galerii Středočeského kraje (expozice nebo prohlídka barokní jezuitské koleje), Muzeum knihtisku (zájemci vyzkouší, jak udělat tisk pohlednice na středověkém stroji), Muzeum čokolády a čokoládovna (ochutnávka čokolády – po malých skupinkách, prostory jsou velmi malé), Vlašský dvůr (prohlídka mincovny českých králů) a následně procházka parkem pod Vlašským dvorem (Breuerovy sady). V centru lze ještě vidět kostel sv. Jakuba (dominanta města), Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina, kostel sv. Jana Nepomuckého a Spolkový dům.

Pak se přesuneme cca 2 km do Sedlce ke Katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a navštívíme věhlasnou Kostnici. V případě, že nám vyjde čas, tak navštívíme i Zámek a muzeum Kačina s obrovským anglickým parkem.

novinka v našem sortimentudobrý tip - doporučujeme toto zboží
skladem


cena: 1100,- Kč

Odjezd v 6:00 z Klatov od hradeb (ul. Jiráskova) směr Plzeň, Praha - možnost nástupu na trase podle počtu zájemců, cca v 9:00 dojezd do Kutné Hory, odjezd cca v 17:30, příjezd do Klatov do 21:00

Cena zahrnuje: Dopravu luxusním autobusem, průvodce

Cena nezahrnuje: Vstupné

Na požádání vám sjednáme cestovní pojištění.

Týden před odjezdem obdržíte podrobné instrukce k odjezdu a organizaci akce. Při nenaplnění minimální kapacity výletu bude akce 10 dnů před odjezdem zrušena a peníze vráceny zpět na váš účet.

základní informace
Lokalita

Kutná Hora

Doba trvání

1 den

Počet možných účastníků

45

Termín(y) konání

21.4.2024