Zájezdy > Zahraničí > Den v Historickém parku Bärnau-Tachov 2.6.2024

Den v Historickém parku Bärnau-Tachov 2.6.2024

Vydejte se s námi na cestu časem a zažijte středověk! Tentokrát na téma "Šaty dělají člověka". Toto přísloví je dobře známé a platilo již před více než 1000 lety. V různých časových oknech v tomto Historickém parku se dozvíte, jak lidé vyráběli oděvy, a jak se oblečení vyvíjelo od raného do pozdního středověku. Zjistíte více o technikách výroby od vlákna až po hotový oděv a zeptáte se herců na jejich osobní vybavení.
Jaký je rozdíl mezi tunikou a pinto? Jak se vyráběly boty? A co lidé nosili, aby udělali dojem na své současníky? Zjistíte to v Historickém park Bärnau-Tachov díkymódní přehlídce napříč staletími!

Co uvidíme:
Zveme vás na jednodenní zájezd s průvodcem na úžasné místo kousek za hranice.
Nejprve nás čeká krátká prohlídka historického centra města Bärnau, které leží blízko české hranice v Hornofalckém lese. Bärnau je nejen nejstarší město (městské právo od r. 1343), ale se svými 3400 obyvateli také nejmenší město Stiftlandu a okresu Tirschenreuth. Především jako Město knoflíků si udělalo Bärnau jméno v celém světě. Více než 100 let formoval knoflíkářský průmysl celé město.
Městečko je složeno z několika městských částí, obcí a samot a zaujímá celkovou plochu 75 km2.

Hlavním bodem programu je však Historický park Bärnau-Tachov, který je největším česko-německým archeoparkem svého druhu. S více než 30 přesně zrekonstruovanými stavbami z období středověku je největším archeoparkem na německy mluvícím území. Ve třech sídelních skupinách můžete navštívit např. slovanský dlouhý dům, hrádek typu motte s přidruženými obytnými a hospodářskými budovami, jakož i velký příbytek z 9. – 13. století n.l. Tímto jedinečným způsobem ukazuje Historický park dějinný vývoj regionu, který se vyznačuje sblížením bavorského obyvatelstva se slovanskými osadníky.Především při místních akcích zprostředkovávají herci živý dojem tehdejšího každodenního života. Historie je tu doslova všudypřítomná. Jak bydleli lidé před více než 1000 lety, jak pracovali, co jedli? Jak se vyvinulo oblečení a bydlení od 800 do 1300 n.l.?
V době naší návštěvy v archeoparku probíhá tematický den věnovaný odívání ve středověku.

https://www.youtube.com/watch?v=HMTQnZghZOw

foto: Tourismuszentrum Oberpfälzer Wald, Klaus Schicker a Michal Kratochvíl

novinka v našem sortimentudobrý tip - doporučujeme toto zboží
skladem


cena: 910,- Kč

Odjezd v 7:00 z Klatov od hradeb (ul. Jiráskova) směr Plzeň - možnost nástupu na trase podle počtu zájemců, cca v 9:00 dojezd do Bärnau, krátká prohlídka centra města a pak cca 10:00 přejezd k archeoparku, prohlídka s místním průvodcem v češtině a následně volný program.Odjezd cca v 17:30, příjezd do Klatov do 19:30

Cena zahrnuje: Dopravu luxusním autobusem, průvodce, vstupné do archeoparku s programem a odborným průvodcem

Cena nezahrnuje: stravování - je možnost objednat oběd v restauraci archeoparku - bude řešeno cca týden před odjezdem

Na požádání vám sjednáme cestovní pojištění.

základní informace
Lokalita

Tachovsko

Město - adresa konání

Německo

Doba trvání

1 den

Počet možných účastníků

45

Termín(y) konání

2.6.2024